Kaç Tane Oyun Modu Var Brawl Stars’ta?

Brawl Stars, Supercell’in başka bir popüler oyunu Clash of Clans’ın yaratıcısı tarafından geliştirilen en iyi oyunlardan biridir. Yüz milyondan fazla indirmeye sahip olan bu oyun, MOBA ve battle royale karışımıyla en iyi 3v3 savaş oyunudur. Farklı saldırı tarzları ve güçlere sahip çeşitli brawlers ve oyunu her zaman eğlenceli tutan çeşitli oyun modları içerir. Bu makalede, Kaç Tane Oyun Modu Var Brawl Stars’ta? sorusunu cevaplayacağız. Haydi dalalım:

Brawl Stars, ilginç ve heyecan verici oynanış ve hedeflerle 15’ten fazla modla birçok oyun modu sunar. Sen de Brawl Stars’ı PC‘de oynayabilirsin. Bu oyunda, her modun kendi zorlukları ve eğlencesi var. Ayrıca, onları aşağıdaki şekilde birden fazla türe ayırabiliriz:

  • Trophy Oyun Modları
  • Dereceli Mod
  • Özel PvE ve PvP Etkinlikleri

Kupa oyun modları, kupa yolunda en yüksek liglere ulaşmak için size kupalar kazandırır. Her brawler ile kupa kazanarak daha fazla kupa toplayabilirsiniz. Her brawler’ın bağımsız kupa seviyeleri vardır ve kupa yolundaki liginiz, tüm brawler’larınızın toplam kupalarıdır. Yeni brawler’lar ile oynarken, aynı kupa seviyesindeki oyuncularla eşleştirilirsiniz. Aşağıda kupa oyun modları listelenmiştir:

Mücevher Kapma

Bu modda, sahnenin ortasında belirli aralıklarla elmas üreten bir elmas madeni vardır. 3 oyuncudan oluşan iki takım daha fazla elmas kapmak için yarışır. Oyuncu öldüğünde taşıdığı tüm elmasları düşürür. Bir takım 10 veya daha fazla elmas aldığında, bir sayaç başlar ve takım sayım sıfıra ulaşana kadar elmasları savunmak zorundadır.

Brawl Topu

Üç brawler’dan oluşan iki takım arasında bir futbol maçı. Süper, Gadgets ve benzersiz saldırı tarzlarınızı futbol becerilerinizle birlikte kullanarak rakip takımdan önce iki gol atın. Maç 2 dakika 30 saniye sürer. Her iki takım da gol atamaz veya 1 gol atarsa, tüm engeller kaldırılır ve oyuncuların gol atması için bir dakika daha verilir.

Nakavt

Bu mod, üç elden en iyisi olan bir eleme modudur. Oyuncu elendiğinde, mevcut turda yeniden doğmaz. Devre arasında, zehirli bulutlar her taraftan sahayı doldurmaya başlar. Bir takım, tüm rakipleri eleyerek turu kazanır. İlk iki turu kazanan takım maçı kazanır.

Ödül

Tamamen oyuncu öldürmeye dayalı bir mod. Takım arkadaşlarınızla birlikte mümkün olduğunca çok yıldız kazanın. Bir oyuncu rakibini öldürdüğünde, ödülü bir yıldız artar, maksimum 7 yıldıza kadar. Yüksek ödüllü bir oyuncuyu öldürmek daha fazla yıldız kazandırır. Maçın başında merkezde mavi bir eşitlik yıldızı bulunur. Maç sonunda her iki takım da aynı sayıda yıldıza sahipse, mavi yıldızlı takım kazanır.

Heist

Her iki takımın da tarafında değerli bir kasa vardır. Rakip takımın kasasını yok ederken kendi kasalarını koruyarak maçı kazanmaları gerekir. Verilen sürede bunu başaramazlarsa, en fazla hasarı veren takım maçı kazanır.

Showdown

Bu bir hayatta kalma modudur ve solo ve duo oyun modlarını içerir. 9 oyuncuya karşı solo veya dört takıma karşı takım olarak en son ayakta kalan olabilirsiniz. Sahada birçok kutu bulunur. Bunları kırarak HP ve hasarınızı büyük ölçüde artıran güç taşları elde edebilirsiniz. Oyuncular öldüklerinde güç taşlarını da düşürürler. Zamanla, zehirli bulutlar her taraftan sahayı kaplar. Maçın sonuna kadar hayatta kalan oyuncu veya takım kazanır.

Sıcak bölge

Bu modda, haritaya bağlı olarak birden üçe kadar sıcak bölge veya kırmızı daire bulunur. Bir bölgede durmak, oyuncunun takımına zamanla puan kazandırır. Belirli bir puana ulaşan takım bölgeyi ele geçirir. En fazla bölgeyi ele geçiren takım maçı kazanır.

Silip yoketmek

Bu bir 3v3 takım ölüm maçı modudur. Rakiplerini öldürerek ilk 10 puanı kazanan takım maçı kazanır.

Sepet Brawl

Saha ikiye ayrılır, sol taraf sizin takımınız ve sağ taraf rakip takımınızdır. Basketbol topu merkezde ortaya çıkar. Topu almak ve rakip takımın potasına atmak için savaşın. Çizgi içinden yapılan bir atış 2 puan kazandırırken, çizgi dışından yapılan bir atış 3 puan kazandırır. İlk 5 puanı kazanan takım maçı kazanır.

Düellolar

Bu bir 1v1 modudur. Her iki oyuncu da savaşmak için 3 brawler seçebilir. Bir oyuncu raundu kazandığında, sonraki raundu aynı brawler ile oynar, rakip ise ikinci brawler’ı ile oynar. Rakibinin üç brawler’ını da yenen oyuncu maçı kazanır.

Payload

Bu modda, her iki takım da maden vagonlarını hedefe itmek için yarışır. Takımın vagonunun yanında durmak onu iter. Ayrıca, rakip takımın vagonunun yanında durarak onların hedefe ulaşmasını yavaşlatabilirsiniz. İlk hedefe ulaşan veya daha fazla mesafe kateden takım maçı kazanır.

Kupa Kaçış

Bu modda, 10 oyuncu en fazla kupayı toplamak için birbirleriyle yarışır. Maçın başında kupalarla robotlar bulunur. Oyuncular onları öldürerek kupaları toplayabilir ve ardından diğer oyuncuları avlayarak kupalarını alabilir. Oyuncuların yarısı kaldığında veya süre bittiğinde, portallar açılır. Oyuncular bu portalları kullanarak avdan kaçabilir.

Dereceli mod, kupa yolundan tamamen bağımsız liglerle gelir. Dereceli modda oynamak brawler kupaları vermez, ancak daha yüksek liglere tırmanmak için sıralama puanları verir. Ligler bronzdan efsanevi liglere kadar uzanır. Bu modun en özel yanı, özel değiştiricileri ve rastgele modlarıdır.

Trophy Road’daki tüm oyun modlarını içerir. Ancak kupa modlarının aksine, derecelide belirli bir mod seçemezsiniz. Rastgele bir mod, bir değiştirici ile seçilir. Zamanlı patlama, hızlı ateş ve büyük arkadaş, yalnızca dereceli maçlarda mevcut olan değiştiricilerdir. İlk değiştirici, her 5 saniyede bir belirli engelleri yok eder. Büyük arkadaş değiştiricisi, takım arkadaşlarının HP’sini takımın maksimum HP’li brawler’ına yükseltir.

Zaman zaman, Brawl Stars bazı özel oyun modu etkinlikleri sunar. Bu etkinlikler tamamen eğlence amaçlıdır ve kupalara veya sıralamalara katkıda bulunmaz. Bazı etkinlikler şunlardır:

Robo Rumble

Bu bir PvE modudur, 3 brawler’dan oluşan bir takım, robotların saldırılarından bir kasayı savunur. Toplamda 9 dalga olacaktır, her dalga farklı sayıda ve türde robot içerir. 4. dalgada bir boss robot ortaya çıkar. Maç 2 dakika sürer. Bu süre zarfında gelen tüm robotları yenmeniz ve kasayı savunmanız gerekecek. Her maç kazandığınızda, zorluk seviyesi normalden zora, uzman seviyesinden ustaya ve delilik 1-16’ya kadar artar.

Büyük Oyun

Bu bir 1v5 PvP modudur. Beş oyuncu normal brawler’larıyla, bir oyuncu ise büyük geliştirilmiş brawler’ı ile savaşır. Büyük brawler’ın yüksek HP, hasar, hareket hızı ve yeniden yükleme hızı vardır. Ancak, HP’si doğal olarak yenilenemez ve iyileşme yetenekleri büyük ölçüde azaltılır. Maç 2 dakika sürer. Büyük brawler’a sahip oyuncu 2 dakika hayatta kalırsa kazanır. Diğer oyuncular, büyük brawler’ı 2 dakika içinde yenerek kazanır.

Patron Dövüşü

Başka bir PvE modu, ancak süre sınırı yok. 3 oyuncudan oluşan bir takım, bir boss robot ile savaşır. Boss robotu yenerek maçı kazanırsınız. Ancak bu o kadar basit değildir. Boss robotu çeşitli saldırı türlerini kullanabilir, robotlar çağırabilir ve ayrıca daha yüksek seviyelerde öfke ve kızgınlık ile kendini güçlendirebilir. Zorluk seviyesi her galibiyetten sonra normalden delilik 16’ya kadar artar, Boss’un HP ve hasarını artırır.

İlk olarak, sadece yakın dövüş saldırıları kullanır, roketler fırlatır ve küçük robotlar çağırır. Ancak daha yüksek seviyelere ilerledikçe, önünü yıkarak size doğru şarj olur, alanı sürekli hasar veren alevler içinde bırakan fırlatılan roketler atmaya başlar ve öfkelenir, hasarını ve hızını artırır. Ayrıca, Delilik 2 zorluğunda sinirlenir ve normal roketleri duvarları delip geçer.

Elenen oyuncular, herhangi bir oyuncu hayatta kaldığı sürece yeniden doğabilir. Maç, hiçbir oyuncu hayatta kalmadığında sona erer.

Kısaca, Brawl Stars, Supercell tarafından geliştirilen 100 milyondan fazla indirmesi olan bir hit oyun. Çeşitli dövüşçülerle ve keyifli hale getirecek 15’ten fazla oyun modu sunuyor. Rekabetçi Kupa Modlarından stratejik Sıralı Maçlara ve heyecan verici PvE ve PvP etkinliklerine kadar, sıkıcı bir an bile yok. Düzenli güncellemelerle, her yerdeki oyuncuların favorisi olmaya devam ediyor.

Yorum yapın