DMCA

Dijital Milenyum Telif Hakkı Yasası (“DMCA”), içerik oluşturucularını, işlerinin başkaları tarafından internet üzerinde çalınarak yayınlanmasına karşı korumak amacıyla tasarlanmıştır.

Yasa özellikle, sahiplerin her bir içeriği kimin sağladığını bilmediği web sitelerini veya web sitesinin içerik yüklemek ve yayınlamak için bir platform olduğunu hedefler.

Herhangi bir ihlal bildirimine yanıt verme ve uygun önlemleri alma politikamız bulunmaktadır.

Bu Dijital Milenyum Telif Hakkı Yasası politikası, “https://nullsbrawls.com.tr/” web sitesine (“Web Sitesi” veya “Hizmet”) ve ilgili ürün ve hizmetlere (“Hizmetler”) ve bu Web Sitesi işletmecisi (“İşletmeci”, “biz”, “bizim” veya “bizim”) tarafından telif hakkı ihlali bildirimlerine nasıl yanıt verildiğini ve sizin (“siz” veya “sizin”) nasıl bir telif hakkı ihlali şikayeti gönderebileceğinizi belirler.

Fikri mülkiyetin korunması bizim için son derece önemlidir ve kullanıcılarımızdan ve yetkili ajanlarından aynı özeni göstermelerini istiyoruz. ABD’nin 1998 tarihli Dijital Milenyum Telif Hakkı Yasası (“DMCA”) uyarınca uygun olan ve ABD Telif Hakkı Ofisi web sitesinde bulunan metne uygun olduğu öne sürülen açık ihlal bildirimlerine hızlıca yanıt vermek politikamızdır.

Telif hakkı şikayeti göndermeden önce dikkate almanız gerekenler

Raporladığınız materyalin gerçekten ihlal edilip edilmediğinden emin değilseniz, lütfen bize bir bildirim göndermeden önce bir avukata danışmayı düşünebilirsiniz.

DMCA, telif hakkı ihlali bildiriminde kişisel bilgilerinizi sağlamanızı gerektirir. Kişisel bilgilerinizin gizliliği konusunda endişeliyseniz.

İhlal bildirimleri Eğer bir telif hakkı sahibi veya onun yetkilisiyseniz ve Hizmetlerimizde bulunan herhangi bir materyalin telif hakkınızı ihlal ettiğine inanıyorsanız, o zaman DMCA’ya uygun olarak aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanarak yazılı bir telif hakkı ihlali bildirimi (“Bildirim”) gönderebilirsiniz. Tüm bu Bildirimlerin DMCA gerekliliklerine uygun olması gerekmektedir.

Bir DMCA şikayeti vermek, önceden belirlenmiş bir yasal sürecin başlangıcıdır. Şikayetiniz doğruluk, geçerlilik ve eksiksizlik açısından incelenecektir. Şikayetiniz bu gereklilikleri karşıladığında, yanıtımız, iddia edilen ihlal materyalinin kaldırılması veya erişimin sınırlanması içerebilir.

Bir ihlal bildirimi

bildirimi üzerine materyallerin kaldırılması veya erişimin sınırlanması veya bir hesabın sonlandırılması durumunda, etkilenen kullanıcıyla, ihlal materyalinin kaldırılması veya erişimin sınırlanması hakkında bilgi içeren iyi niyetli bir çaba göstereceğiz.

Bu Politika’nın herhangi bir bölümünde yer alan herhangi bir aksine hükme rağmen, İşletmeci, DMCA için böyle bildirimlerin tüm gerekliliklerine uymaması durumunda bir DMCA telif hakkı ihlali bildirimi aldığında hiçbir işlem yapma hakkını saklı tutar.

Bu Politika’da açıklanan süreç, şüpheli ihlal durumlarını ele almak için sahip olabileceğimiz diğer herhangi bir çareyi sınırlamaz.

Değişiklikler ve ekler Web Sitesi ve Hizmetlerle ilgili bu Politika veya şartlarını değiştirme hakkını saklı tutarız. Bunu yaptığımızda, Web Sitesi’nin ana sayfasında bir bildirim yayınlayacağız, sizi bilgilendirmek için bir e-posta göndereceğiz. Ayrıca, sunduğunuz iletişim bilgileri aracılığıyla istediğimiz şekilde size bildirimde bulunabiliriz.

Bu Politika’nın güncellenmiş bir sürümü, yeniden düzenlenmiş Politika’nın yayınlanmasından itibaren hemen etkili olacaktır, aksi belirtilmedikçe. Güncellenmiş Politika’nın yürürlük tarihinden sonra (veya o zamanda belirtilen başka bir eylem) Web Sitesi ve Hizmetlerin kullanımınız, bu değişiklikleri kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.

Telif hakkı ihlali raporu Telif hakkı ihlali olan materyali veya etkinliği bize bildirmek isterseniz, lütfen aşağıda verilen e-posta adresi aracılığıyla bizimle iletişime geçmenizi öneririz.

E-posta: [email protected]

Lütfen e-posta yanıtı için 1-2 iş günü bekleyin.