Brawl Stars’ta En İyi 9 Destek Kavgacılar

Destek sınıfı kavgacılar, takım arkadaşlarına HP yenileme, iyileştirme, hareket hızı artırma, hasar artırma, kalkan gibi çeşitli güçlendirmeler sağlayan temel saldırılar veya Süper yeteneklere sahiptir. Kendi başlarına zayıftırlar, ancak takım arkadaşlarıyla birlikte takım zaferinin önemli bir unsuru olabilirler. Bu makalede, Kazanma Oranlarına göre en iyi 9 Destek Kavgacılar paylaştık.

Hadi makaleye dalalım:

Doug – Hot Dog

Diğer uzun menzilli destek kavgacılarının aksine, Doug yakın mesafeli bir destek kavgacısıdır. Tanklar ve hasar veren kavgacılarla en iyisidir ve ön saflarda onlara katılabilir. Temel saldırıları, etrafındaki zemine sıçrar ve düşmanlara zarar verirken takım arkadaşlarını aynı anda iyileştirir.

Çift Sosis veya Ekstra Hardal aletlerini kullanarak, bir sonraki saldırısını iki kat hasar vermek ancak iyileştirme yapmamak veya iki kat iyileştirme yapmak ancak hasar vermemek üzere odaklayabilir. Yalnız olduğunuzda veya müttefikleriniz iyileştirmeye ihtiyaç duymadığında, Çift Sosis’in iki kat hasar etkisi daha iyidir. Keskin nişancı veya topçu kavgacılarla birlikte olduğunuzda, onları hızlıca ön saflardaki kavgacılara katılmaları için iki kat iyileştirmek üzere Ekstra Hardal kullanabilirsiniz.

Süper yeteneğiyle, bir müttefikine veya kendisine 5 saniyeliğine bir hot dog verir. Bu süre zarfında hot dog’a sahip olan kavgacı ölürse, tam HP ile yeniden doğar. Ayrıca, Gem Grab modunda mücevher ve Showdown modunda güç küpleri düşürmezler.

Yıldız gücü Fast Food, Süper yeteneği tarafından yeniden doğurulan kavgacıya 3 saniye boyunca hareket hızı artışı da sağlar. Doug’un temel saldırısı sadece müttefikleri iyileştirir, kendisini değil. Self Service yıldız gücünü kullanarak, temel saldırıları kendisini de iyileştirebilir. Bunun dışında, Brawl Stars’ta kadın ve topçu kavgacılar da bulunmaktadır

Pam – Annen

Pam, Jessie’nin annesi ve bir destek kavgacısıdır. Geniş konik bir alanda 9 parça hurda metal atar. Yüksek mühimmat yayılımı nedeniyle uzun mesafelerde tutarlı hasar vermesi zordur. Ancak, yakın mesafede çoğu hurda metal parçasını rakibine vurabilir ve yüksek hasar verebilir. Yüksek HP’ye sahiptir, bu yüzden yakın dövüşlerde de etkili olabilir.

Süper yeteneği, menzil içindeki kendisi ve müttefiklerini iyileştiren bir iyileştirme kulesidir. Mitik dişli Super Turret’i kullanarak kulenin iyileştirme etkisini %20 artırabilir. Pulse Modulator aletini kullandığında, kule menzilindeki tüm müttefikleri anında 1920 HP iyileştiren bir darbe yayar. Mama’s Squeeze yıldız gücünü donattığında, kule menzilindeki düşmanlara saniyede hasar verir.

İkinci aleti Scrapsucker’ı etkinleştirdiğinde, bir sonraki saldırısı rakip kavgacıların mühimmatını %25 azaltır ve kendi mühimmatını %50 yeniler. Pam, Mama’s Hug yıldız gücünü donattığında rakip kavgacılara vurduğunda, 4-tile yarıçapındaki kendisini ve müttefiklerini 96 HP iyileştirir.

Gus – Kayıp

Gus, düşman kavgacılarına balonlarıyla saldırır. Her vuruşta ruh barı dolar. Tam dolduğunda, Gus’ın bir sonraki saldırısı vurulan düşmanda bir ruh oluşturur. Kendisi veya müttefikleri bu ruhu toplayarak belirli bir miktar HP yenileyebilir. Haritada en fazla 10 ruh olabilir. Kooky Popper aletini kullanarak, toplanmamış tüm ruhları patlatarak yakınındaki düşman kavgacılarına 2000 hasar verir. İkinci aleti Soul Switcher’ı etkinleştirdiğinde, ruh barını 5% HP karşılığında anında doldurur.

Süper yeteneği Spooky Boy ile, kendisine veya müttefiklerine Gus’ın seviyesine bağlı olarak 2600 ile 5200 arasında hasar alabilen bir kalkan verebilir. Süper yeteneği, müttefikine verirken duvarlardan ve engellerden geçebilir. Health Bonanza yıldız gücü ruhlardan alınan HP’yi iki katına çıkarır ve Spirit Animal yıldız gücü, kalkanı alan kavgacının 5 saniye boyunca hasarını %25 artırır.

Ruffs – Albay

Ruff, iki paralel lazer ateşler ve bunlar duvarlardan sekebilir. Her lazer bağımsızdır ve biri sekmesi diğerini etkilemez. Onları, kapak arkasındaki düşmanlara vuracak şekilde açılabilirsiniz. Süper yeteneğiyle, düşman kavgacılarına hasar veren ve onları geri iten bir erzak düşüşü çağırır. Ardından, bir güçlendirme bırakır. Ruff veya müttefikleri bu güçlendirmeyi alarak hasar çıkışlarını %20 ve HP’lerini 700 artırabilirler.

Bir kavgacı yalnızca bir güçlendirme alabilir ve yenildiğinde güçlendirme etkilerini kaybeder. Ayrıca, sahada aynı anda yalnızca bir güçlendirme bulunabilir.

Air Superiority yıldız gücü donatıldığında, Süper yeteneğin erzak düşüşü %120 ekstra hasar verir ve menzilindeki duvarları ve engelleri yok eder. İkinci yıldız gücü Field Promotion, Ruff’ın 3.33-tile yarıçapındaki müttefiklerin maksimum HP’sini saniyede 30 artırır.

Take Cover aletini kullanarak, etrafında üçgen bir oluşumda üç kum torbası fırlatır. Her kum torbasının HP’si, Ruff’ın %35 HP’sine eşittir. Bu kum torbaları düşman kavgacıların saldırılarını engeller. Ruff, lazer silahını bu kum torbalarının üzerinden hala ateşleyebilir. İkinci aleti Air Support, en yakın düşman kavgacısına bir hava saldırısı çağırır ve 9 füze düşürür, her biri 1200 hasar verir ve vurulduğunda geri iter.

Kit – Miyav

Kit, düşmanlara yakın mesafede pençeleriyle saldırır. Yüksek hareket hızı ve yüksek yeniden yükleme hızı vardır, ancak düşük HP’ye sahiptir. Ancak bu onun ana gücü değildir. Süper yeteneğiyle, zıplayarak bir kavgacıya yapışabilir. Düşman bir kavgacıya zıpladığında, 2 saniye boyunca ona yapışır ve zamanla hasar verir.

Bir müttefike zıpladığında, 10 saniye boyunca ona yapışır ve zamanla iyileştirir. Ayrıca, bu süre zarfında yeni temel saldırılar kazanır. Uzun mesafelere patlayan ve yüksek hasar veren iplik topları fırlatır. Overly Attached yıldız gücü, dostça bağlı kalma süresini 5 saniye uzatır. Cheeseburger aletini kullanarak, kendisinin ve bağlı olduğu dost kavgacının anında %40 HP’sini geri kazanır.

İkinci gücü özellikle Showdown modu için tasarlanmıştır. Bu güçle donatıldığında, her güç küpünden iki kat HP ve hasar kazanır. İkinci aleti Cardboard Box’ı kullandığınızda, bir karton kutuda saklanır ve 5 saniye boyunca görünmez olur. O süre boyunca hareketsiz kalırsa, Süper yeteneği %100 daha hızlı şarj olur.

Poco – El Mariachi

Poco, gitarını çalar ve geniş bir alanda düşman kavgacılara hasar veren bir müzikal dalga yayar. Da Capo yıldız gücüyle donatıldığında, temel saldırıları müttefik kavgacıları 962 HP iyileştirir.

Süper yeteneği Encore’u kullandığında, daha geniş ve uzun bir alanda daha büyük bir müzikal dalga yayar ve menzilindeki kendisinin ve tüm müttefiklerinin HP’sini iyileştirir. Screeching Solo yıldız gücüyle, bu dalga aynı zamanda düşmanlara 1520 hasar verir.

Tuning Fork aletini kullandığında, Poco’nun etrafında 3-tile yarıçapında bir müzikal dalga yayar ve 5 saniye boyunca kendisini ve müttefiklerini saniyede 740 HP iyileştirir. İkinci aleti Protective Tunes, kendisinden ve müttefiklerinden tüm negatif etkileri (sersemletme, zehirlenme, yavaşlatma etkisi, donma vb.) kaldırır ve onları 4 saniye boyunca negatif etkilere karşı bağışık yapar.

Gray – Gölgeli

Gray, düşmanlara parmak tabancası mermileriyle vurur. Uzun menzili ve hızlı yeniden yükleme hızı vardır. Süper yeteneği Dimensional Doors ile, bir kapı seti oluşturur; biri kendi konumunda, diğeri ise Süper yeteneğini hedeflediği yerde. Kendisi ve müttefikleri bu kapıları kullanarak hızlıca aralarında teleport olabilir. Bir kavgacı bu kapıları kullanarak teleport olduğunda, kapılar kapanır ve 3 saniye sonra yeniden açılır.

New Perspective yıldız gücüyle donatıldığında, teleport olduklarında 1320 HP yenilerler. İkinci yıldız gücü Fake Injury, Gray’in tam HP’ye sahip olduğunda aldığı hasarı %50 azaltır.

Walking Cane aletini etkinleştirdiğinde, bir sonraki saldırısı bir baston atar. Bu da engellerin arasından geçebilir. Bir düşmana çarptığında, onu biraz Gray’e doğru çeker. İkinci aleti Grand Piano’yu etkinleştirdikten sonra, bir sonraki saldırısı yerde bir işaret bırakır ve oraya bir grand piano düşer, 2-tile yarıçapında hasar verir. Ayrıca duvarları ve engelleri yok eder ve düşman kavgacıları geri iter.

Byron – Sensasyonel

Byron, çok uzun menzile, hızlı yeniden yükleme hızına ve normal hareket hızına sahiptir. Hem müttefikleri hem de düşmanları vurabilen delinmez oklar atar. Bu oklar müttefikleri zamanla iyileştirir ve düşmanlara zamanla hasar verir. Etkiler de üst üste gelebilir.

Süper yeteneği Full Treatment ile, 2.67-tile yarıçapında sıçrayan bir şişe fırlatır, müttefikleri iyileştirir ve düşmanlara aynı anda hasar verir. Malaise yıldız gücüyle donatıldığında, düşman kavgacıların tüm kaynaklardan HP yenilenmesi ve iyileşmesi %75 azalır.

Injection yıldız gücüyle donatıldığında, temel saldırısı her 3.5 saniyede bir kavgacılardan geçebilir. Shot in the Arm aletini kullandığında, bir ok atışını tüketir ve kendisini 3 saniye boyunca saniyede 1200 HP iyileştirir. İkinci aleti Booster Shots, üç ok atışı yapmasını sağlar, her biri normal oka göre %20 daha az hasar verir ve %40 daha az iyileştirir.

Max – Ben Hızım

Max, çok hızlı hareket hızına, uzun saldırı menziline ve hızlı yeniden yükleme hızına sahip mitik bir kavgacıdır. Blaster’ından her biri orta derecede hasar veren 4 mermi ateşler. Süper yeteneğiyle, 4-tile yarıçapındaki kendisinin ve müttefiklerinin hareket hızını 4 saniye boyunca artırır. Brawl Ball modunda, bu harika bir Süper yetenektir.

İlk yıldız gücü Super Charged, hareket halindeyken Süper yeteneğini şarj etmesini sağlar ve ikinci yıldız gücü Run n’ Gun, hareket halindeyken mühimmatını daha hızlı doldurur. Phase Shifter aletini kullandığında, 3.33 tile ileriye atılır ve atılırken aldığı tüm hasara karşı bağışık hale gelir.

İkinci aleti Sneaky Sneakers’ı kullandığında, mevcut konumunda bir yıldırım simgesi yerleştirir. 3 saniye sonra, o simgeye geri teleport olur ve bu süre zarfında kaybettiği HP’yi geri kazanır.

Brawl Stars’taki destek kavgacıları, iyileştirme, kalkan ve hasar artırma gibi çeşitli güçlendirmelerle takım performansını artırmada kritik bir rol oynar. Tek başlarına savaşta üstün olmasalar da, takım arkadaşlarına yardım etme yetenekleri savaşın seyrini değiştirebilir. Her destek kavgacısı, Doug’un yeniden doğuran hot dog’larından Pam’in iyileştirme kulesine, Gus’ın koruyucu kalkanlarına kadar masaya benzersiz yetenekler getirir. Güçlerini stratejik olarak kullanarak, oyuncular çeşitli oyun modlarında zafer şanslarını önemli ölçüde artırabilirler.

Yorum yapın